Bomenkap vanwege iepziekte
Op verschillende plekken in Katwijk worden momenteel bomen gekapt. De kap vindt plaats in het kader van de bestrijding van de zogeheten iepziekte.
Iepziekte wordt veroorzaakt door een schimmel. De boom wapent zich tegen deze schimmel door de aangetaste houtvaten af te sluiten. De verspreiding van de schimmel in het hout van de boom én het afsluiten van telkens weer andere houtvaten worden de boom uiteindelijke fataal. Helaas is iepziekte ook nog eens besmettelijk.
De ziekte wordt verspreid door de iepenspintkever. De larven van deze kever voeden zich met het hout van de verzwakte boom. Ter voorkoming van verdere verspreiding van iepziekte is het belangrijk om aangetaste bomen zo snel mogelijk te verwijderen. Daarvoor geldt zelfs een landelijke verplichting.
Voor iedere boom die vanwege iepziekte wordt verwijderd, wordt op een later moment beslist of op diezelfde plek een boom kan terugkomen en welk soort boom dat dan wordt. Herplant gebeurt zoveel mogelijk in het komende plantseizoen dat van november t/m maart loopt.




- Laat anderen in hun waarde.
- Beledigende en/of discriminerende reacties zijn niet toegestaan.
- Reageren op elkaar mag, maar doe dit respectvol.
- Gebruik nette nederlandse taal. (geen straattaal)
- Het overmatig gebruik maken van grote letters is niet toegestaan.