Ingezonden door DURF

Het CDA doet het voorstel voor een tram van Leiden naar Katwijk. De lokale partij DURF vindt dit een zeer onverstandig idee. We zouden juist moeten investeren in voorzieningen die aan eigen inwoners ten goede komen. Neem het aanpakken van verkeersknelpunten, zoals de N206, in plaats van een dure tram waarvan vooral mensen uit Leiden gebruik zullen maken.

De dorpen Katwijk, Rijnsburg en Valkenburg kennen ieder hun eigenheid. In gemeentes waar metro- of tramverbindingen zijn gekomen, zoals Hoek van Holland, heeft dat tot overlast en onveiligheid geleid, met name op warme zomerdagen. Ook de beelden van Scheveningen met (gewelddadige) jongeren afgelopen zomer, spraken boekdelen.

Advertentie

Dit is dus een onverstandig voorstel van het CDA. Een tram uit Leiden is bovendien geen wens die onder de Katwijkse inwoners leeft. DURF is daarom duidelijk: de partij zal niet meewerken aan een tramverbinding. ‘DURF kiest daarentegen voor het koesteren van Katwijk, Rijnsburg en Valkenburg en het versterken van wat ons dierbaar is. Onze prioriteiten zijn betaalbare woningbouw, een realistisch klimaatbeleid, behoud van het referendum en leefbaarheid. Daar blijven we ons voor inzetten’, laat fractievoorzitter Max van Duijn weten. 

Opmerking van CDA Katwijk: Een tram van Leiden naar Katwijk betreft een (campagne-)proefballon van het CDA Leiden. Het CDA Katwijk heeft er inmiddels afstand van genomen.