Het gebied rondom de Katwijkerweg en Valkenburgseweg wordt een combinatie van wonen en werken. Dat staat in het rapport Toekomstscenario’s Katwijkerweg/Valkenburgseweg uitgevoerd door Rho, adviseurs voor de leefomgeving.
Bedrijventerrein Katwijkerwer/Valkenburgseweg gaan de komende jaren veranderen. Het ouderwetse afgekaderde bedrijventerrein gaat verdwijnen, en in het gebied komt een combinatie van nieuwe functies.
De gemeente heeft de volgende ambitie: ‘De belangrijkste ambitie is dat in de zone tussen de Oude Rijn en de Katwijkerweg en Valkenburgseweg een gezicht gecreëerd dient te worden in de richting van de Oude Rijn. Hiertoe zouden de verouderde functies langs de oevers van de Oude Rijn op termijn getransformeerd moeten worden naar meer gemengde plekken met een mix van wonen en werken en bijzondere plekken langs het water. Gedacht wordt aan openbare, doorlopende routes, openbare plekken met steigers en hier en daar horeca of bijvoorbeeld een botenverhuur om het water meer beleefbaar te maken.’
In het rapport staat dat de Oude Rijn op dit moment niet goed zichtbaar is. ‘Aan de zijde van de Oude Rijn is het gebied rommelig, doordat deze zijde veelal als achterzijde wordt gezien en gebruikt met opslag, parkeergelegenheid, afval, schuren, etc. De waterkant is nauwelijks openbaar toegankelijk.’ Dat moet veranderen.
In het rapport staan vier zones benoemd, met elk een eigen invulling. In het noordelijk deel zou wonen en kleinschalige bedrijvigheid betere moeten aansluitien op het centrum. In ‘Het Hart’, het gebied met enkele grote bedrijfsgebouwen. Deze locatie is de plek voor voorzieningen voor de wijk, horeca aan het water, hoogwaardige openbare ruimte langs het water en een brug over de Oude Rijn richting ‘t Ambacht.
Tegenover Katwijkerbroek zijn aan de randen kansen voor transformatie. In de zuidelijke zone staan al woningen. Verder: ‘De bedrijvigheid van onder andere voormalig Uxem en RBM in deze zone is al een tijd gestaakt en een programmatische wijziging naar woningbouw ligt hier voor de hand.’
Het hele rapport is hier te lezen.