Programma Informatie
Playlist
Aankomende uitzending
Uitzending Gemist
Verzoekje aanvragen

It’s All jazz is een jazzradioprogramma gepresenteerd en samengesteld door Hans Pleij. Dit programma is een voortzetting van de op 4 september 2001 gestarte VLOK Jazz en startte onder zijn huidige naam op 6 juni 2008. Tot 1 juni 2015 waren de studiouitzendingen ieder week te horen op de maandagavond, vanaf die datum werd om de week live vanuit de studio de uitzending verzorgd. De tussenliggende weken was op het zelfde tijdstip zonder onderbrekingen jazz te beluisteren, onder de titel Jazz Continue.  

De programma’s die live vanuit de studio door Hans worden verzorgd hebben een min of meer standaard karakter. Er wordt jazz gedraaid vanaf de jaren 1920 tot en met vandaag. Het zwaartepunt ligt rond de jaren van de swing, bebop en cooljazz (1930-1960) en fusion (1960-1980), maar ook hedendaagse jazz in alle stijlen komt aan bod; de een meer dan de ander. Er wordt zowel vocale jazz als instrumentale jazz ten gehore gebracht, uit alle windstreken, waarbij de nadruk ligt op de Amerikaanse en Nederlandse jazz.  

Items die regelmatig in het programma terugkomen zijn: het ‘dubbelnummer’ (een jazznummer dat in twee uitvoeringen ten gehore wordt gebracht door verschillende artiesten) en komt er minstens één bluesnummer in het programma voor; ook de blues wordt geschaard onder onderdeel van de jazzmuziek: het is waarschijnlijk zelfs de oorsprong van de jazz. Daarnaast wordt eventueel de spotlight op een artiest gezet (vanwege een geboorte- of sterfdag), of op een speciaal nummer. Tenslotte wordt er ook af en toe muziek van een “grabbelaar” gedraaid; albums die op goed geluk worden aangeschaft met onbekende jazz van onbekende jazzmusici. Alle muziek komt uit de privécollectie van Hans, zowel van Cd’s als van de weer in opkomst zijnde elpees. Al de muziek die in de studiouitzendingen wordt gedraaid, zijn vóór de uitzending op de site van It’s All Jazz terug te vinden in de playlist.  

De liefde voor de jazz bij Hans openbaarde rond 1970 zich na het horen van een bandrecorderbandje van een speciale uitvoering van het nummer Take Five door het Dave Brubeck Quartet tijdens diens Japanse tournee in de vroege jaren 60. Na een muzikale zoektocht naar en een voorliefde voor alles wat de Engelse groep The Peddlers speelde, was toen de muzikale koers definitief bepaald. Enkele van zijn favoriete jazzmusici wat betreft het buitenlandse deel betreft, zijn (in willekeurige volgorde en in diverse stijlen): Miles Davis (vooral zijn periode tot aan 1980), Sonny Rollins, Stan Getz, The Jazz Crusaders, Les McCann, Oscar Peterson, Pat Metheny, Weather Report, Ella Fitzgerald, Billy Holliday, Count basie en Duke Ellington, enz. Wat de Nederlandse inbreng betreft kun je Tom Beek, Marzio Scholten, Rita Reys, Wouter Kiers, Louis van Dyke, Martijn van Iterson, Karel Boehlee en Ben van Dungen scharen onder zijn favoriete artiesten.  

Voor het programma kunnen verzoeknummers worden aangevraagd of informatie over nummers worden ingewonnen. De vragen kunnen makkelijk gesteld worden via de app van RTV Katwijk die gratis is te downloaden via de site van RTV Katwijk. Ondanks dat er veel antwoorden te vinden zijn op internet, kan Hans wellicht informatie toevoegen die hij uit zijn talloze jazzboeken kan vinden.  Daarnaast zal er regelmatig bericht worden gegeven over komende (jazz)evenementen 

IT’s All Jazz, ’s maandags om de week live vanuit de studio van 21:00 – 22:00 uur en Jazz Continue om de week op de zelfde tijd! Luisteren!!!

 

In de playlist hieronder kun je zien wat er zoal wordt afgespeeld. Een beetje gemixt dit keer, met, als er tijd is, een prachtig nummer met Tony Bennett. Maar ook is er weer een dubbelnummer te horen. Het onderstaande fragment is één van de vele versies ervan. Een andere versie wordt uitgevoerd door Eddie ‘Lockjaw’ Davis en komt van de CD “There is no greater love” uit 1992 van de heren Sonny Stitt, Harry “Sweets” Edison en Eddie “Lockjaw” Davis. De titel van het dubbelnummer van vanavond? Dat kun je in de playlist vinden.

Playlist IT’S ALL JAZZ              AFL: 591 Datum: 06-07-2026
Nr. CD/ LP Artiest Titel CD Track titel
1 LP Stanley Turrentine Look out! Look out
2 CD Charles Davis All stars Tribute to K.D Short story
3 CD Dizzy Gillespie / Charlie Parker Diz ’n Bird at Carnegie Hall Oop-Pop-A-Da
4 LP Coleman Hawkins I Grandi del Jazz  Yesterdays
5 CD Chat Wackerman Scream Days gone by
6 CD Tobias Becker bigband Life stream Parker 51
7 CD Ralph Reichert – Jerry Tilitz Quintet Back to back Yesterdays
8 Cd Bill Evans and Tony Bennet Pure jazz moods Some other time

We gaan weer van start! De eerste live-studiouitzending van het nieuwe seizoen vindt plaats op maandag 11 mei aanstaande, na een (te) lange afwezigheid. Maar in de periode van afwezigheid is de kans aangegrepen om weer diverse platen- en CD beurzen af te lopen en is er weer veel nieuw materiaal vergaard. In de loop van dit jaar kun je daar veel over horen. Alle reden om weer gekluisterd aan de radio te zitten vanaf komende maandag. Reacties op de uitzendingen zijn van harte welkom, of het nu aan- of opmerkingen betreft, het aanvragen van een verzoeknummer of informatie over de gedraaide muziek, ik zal er graag op reageren. Ik wens je de aankomende tijd veel luisterplezier.