Ingezonden door KiesKatwijk
Katwijkse ingezetenen betalen zich blauw aan belasting, maar de gemeente heeft geen geld meer om tijdelijke huisvesting te regelen voor de nieuwbouw van scholen. Nieuwbouw moet daarom zelfs worden uitgesteld. Ouders moeten hun kinderen daarom twee dorpen verder naar een tijdelijke opvanglocatie transporteren. Tegelijkertijd zien we dat er voor miljoenen aan grond wordt gekocht in de Mient Kooltuin om er een noodzakelijk recreatiegebied voor Valkenhorst te kunnen realiseren. En Katwijk gaat na de financiële leegloper van Valkenhorst vrolijk zijn hoofd in een nieuwe strop steken.
Om Leiden te redden is er door Katwijk ingeschreven op een regionaal warmtebedrijf met een gat in de businesscase van een half miljard. Het runnen van een warmtebedrijf is helemaal geen kerntaak van een gemeente. Het is uiterst beschamend dat een gemeente als Katwijk zichzelf zo in de hoek heeft geverfd. We moeten afzien of beknibbelen op noodzakelijke voorzieningen omdat ons geld aan verkeerde zaken wordt uitgegeven. Het verlies op de gebiedsontwikkeling Valkenhorst is qua omvang de grootste verliespost en omvat pakweg 120 miljoen. Dat bedrag had natuurlijk door het Rijk moeten worden betaald uit de enorme winst aan grondverkopen. Zoals bekend zijn destijds de vorige burgemeester en de verantwoordelijke wethouder bij het Rijksvastgoedbedrijf door de pomp gegaan. Het resulterende wurgcontract is daarna door alle politieke partijen met uitzondering van KiesKatwijk afgezegend. En van al dat geld gaan de eigen inwoners niet profiteren omdat er vooral peperdure woningen komen en de huurwoningen voor de hele regio bestemd zijn.
Gebrek aan geld is ook de enige reden waarom recent voor de aansluiting van de Hoorneslaan en ’t Heen op de N206 gekozen moest worden voor de goedkoopste en dus slechtste oplossing. Als een gemeente door slecht en risicovol beleid niet meer in staat is de basale voorzieningen te realiseren voor de inwoners verliest die gemeente zijn bestaansrecht. Jaren geleden heeft KiesKatwijk al gezegd dat de gemeente failliet gaat. Twee jaar geleden maakte de accountant de opmerking dat Katwijk geen bewegingsvrijheid meer heeft omdat elk nieuw beleid alleen nog maar kan worden gerealiseerd door de belastingen te verhogen. En op dat gebied zijn alle mogelijkheden al maximaal benut.
We zitten dus klem in een situatie waarin de inwoners qua voorzieningen op een houtje moeten bijten. Er moet daarom echt iets veranderen. Volgende week zal KiesKatwijk hier een mogelijke koers publiceren om uit de problemen te kunnen komen. Anders zijn we straks allemaal Leidenaren.






![[AUDIO] Valken 68-speler Mark Mieras ziet nederlaag tegen Monster als wake-up call](https://www.rtvkatwijk.nl/wp-content/uploads/2026/02/mieras-218x150.jpg)











