Na een aantal sombere dagen met weinig wind slaat het weer om tijdens oud en nieuw. Tijdens de jaarwisseling waait het stevig met kans op zware windstoten. Mogelijk komt het op nieuwjaarsdag zelfs tot storm. Dat meldt WeerOnline.
Oudejaarsdag start op veel plaatsen bewolkt met soms wat motregen. Er staat een matige tot vrij krachtige zuidwestenwind bij temperaturen tussen 3 en 6 graden. Overdag loopt de temperatuur onder de bewolking nauwelijks verder op.
In de loop van de dag neemt de zuidwestenwind steeds meer in kracht toe. Boven land wordt deze matig tot vrij krachtig en aan zee in de avond krachtig tot hard. Mogelijk dat het tijdens de jaarwisseling aan de noordwestkust zelfs even stormachtig wordt. Vooral de windstoten zijn een aandachtspunt, want deze kunnen in het noordwesten pieken naar 75 tot 90 km/uur.
Op 1 januari neemt de wind zelfs nog wat verder in kracht toe. Boven land is kans op zware windstoten van meer dan 75 km/uur en aan de kust zijn zelfs uitschieters mogelijk van ruim 100 km/uur. Aan de kust is de zuidwestenwind stormachtig en mogelijk wordt zelfs stormkracht aangetikt.