De winnaars van de Katwijkse Schrijfwedstrijd zijn Sofia Pellegrino en Leo Stilma. De Katwijkse Schrijfwedstrijd is een vast onderdeel van de Boekenweek. De wedstrijd wordt georganiseerd door Cultuurhuis Planck en de Katwijksche Post. Het thema was dit jaar ‘Mijn generatie’.

Sofia Pellegrino won met haar verhaal ‘Plan 10.0’ de Schrijfwedstrijd. De jury noemde haar inzending ‘een meesterwerk’. Leo Stilma won in de categorie poëzie: hij schreef het gedicht ‘Jaren van tergende traagheid’. Ook Stilma kreeg veel lof van de jury.

Daarnaast werden er twee eervolle vermeldingen uitgereikt. Michael Vonk kreeg die eervolle vermelding met zijn verhaal ‘Duizend Kleine Zonnen’. In de categorie poëzie kreeg Angela Roelen de eervolle vermelding, voor haar gedicht ‘Opgeruimd’.

Advertentie

Het winnende gedicht van Leo Stigma:

 JAREN VAN TERGENDE TRAAGHEID

Het fluitend haastige  rondje  om

verandert in een blok aan mijn been

met al zijn verstopte vertakkingen

het bankje om de hoek is sneller

mijn vriend geworden dan ik dacht

en ik blijf vaker bij hem plakken.

De krant sla ik in tergende traagheid 

om want ik ben bang voor berichten

over dood en nog veel erger.

De grootsheid der dingen verkleint

tot een brief een pilletje een stok

om de tijd wakker te houden

als  hij zijn deur voor ons opent.

Je hoeft  niets mee te nemen zegt 

hij want alles is er al .Alles.