Voldoende bewoners van de wijk Kalkoven in de Hoornes willen een aansluiting op het nog aan te leggen warmtenet. 164 huurders van Dunavie willen een aansluiting. Samen met woningeigenaren – 148 – is er voldoende draagvlak. Het gaat om twee derde van alle huishoudens. ‘Het totale aantal geïnteresseerden komt daarmee ruimschoots boven de vereiste drempel van 200 woningen met een warmtenetaansluiting. ‘

‘Naast woningen krijgen straks ook scholen in de wijk hun warmte via het warmtenet. Een mooie en belangrijke stap voor de gemeente,’ aldus wethouder Jacco Knape. ‘Zo is de wijk Kalkoven straks klaar voor de toekomst.’

Aardgas
Woningeigenaren en huurders van eengezinswoningen die niet mee willen doen, houden de aardgasaansluiting. Bij appartementencomplexen beslist een meerderheid van tenminste 70 procent van de bewoners. In de drie flatgebouwen aan de Hoorneslaan is de drempel van 70% gehaald. Onder de bewoners aan de Reygersberglaan was minder dan 70 procent belangstelling.

De gemeente Katwijk sluit de komende maanden een overeenkomst met een warmtebedrijf om het warmtenet op te starten. In de zomer wordt definitief besloten of de aanleg van het warmtenet doorgaat. In 2024 moeten de eerste woningen aangesloten worden op het warmtenet. In 2028 moeten alle woningen aangesloten zijn.

Duurzaam warmtenet
Kalkoven krijgt mogelijk als eerste wijk in Katwijk een duurzaam warmtenet. Hiervoor wordt water uit de Rijn gehaald om warmte te onttrekken. De woningen worden dan van het aardgas afgehaald. Volgens de gemeente wordt het warmtenet in Kalkoven één van de voordeligste in Nederland. ‘U betaalt minder, omdat u een korting krijgt op de maximale prijs van warmte. Daarnaast vergoedt Dunavie de aansluitkosten voor huurders.’ Woningeigenaren konden gebruik maken van subsidie.

Achter de voordeur worden aanpassingen gedaan. Zo moet de CV-ketel eruit, wordt een warmte-afleverset geplaatst, moet de elektriciteitsaansluiting verzwaard worden en krijgen inwoners een elektrische kookaansluiting.

Proeftuin
Het warmtenet in Kalkoven is een onderdeel van het Programma Aardgasvrije Wijken. Het Rijk stelt 4,8 miljoen euro beschikbaar voor het project; 8.385 per woning.

Bewoners van Dunavie die alsnog mee willen doen met het warmtenet, kunnen dat laten weten aan de corporatie. Op de website https://www.hoornesaardgasvrij.nl/ staat uitgebreide informatie over het project.

Zaterdag 26 maart informatiemarkt
Op zaterdag 26 maart organiseren gemeente Katwijk en Dunavie een informatiemarkt over het warmtenet in Kalkoven. Bewoners uit Kalkoven kunnen op het schoolplein van basisschool De Krulder met al hun vragen terecht. Er is een invulhulpteam dat bewoners bijstaat bij het aanvragen van subsidie. Ook beoogd warmteleverancier InWarmte is aanwezig om haar warmteplan aan bewoners te presenteren.

Reclame