Rijnsburgse Boys is bezig aan een sterke opmars in de Tweede Divisie en kan aanstaande zaterdag bij een overwinning op Quick Boys het gat met de top dichten tot twee punten. Verdediger Thomas van Haaften, die na een moeizame start door een hamstringblessure inmiddels weer een vaste waarde is, kijkt vol vertrouwen uit naar de derby. Hoewel de aandacht in de media vaak uitgaat naar de aanvallers, vindt Van Haaften dat niet vreemd. ‘Ik denk dat er sowieso in de media best wel veel op de aanvallers wordt gelet, zeker omdat zij ook de goals maken’, stelt hij vast. Als aanvallende back ziet hij het echter als zijn eerste taak om zo min mogelijk tegendoelpunten te krijgen, een aspect dat volgens hem in de media soms tekortkomt.
De ommekeer voor de ploeg uit Rijnsburg kwam volgens de verdediger tijdens de thuiswedstrijd tegen Spakenburg. Door een tactische wisseling is het team in een flow terechtgekomen, wat resulteerde in vijf opeenvolgende overwinningen. ‘Dat tactisch hebben we nu doorgezet en dat zie je ook wel aan het wedstrijdresultaat nu’, aldus Van Haaften. Na recente overwinningen op GVVV en Hardenberg is het zelfvertrouwen in de selectie groot. Hij verwacht dan ook dat de concurrentie in Katwijk de hete adem van Rijnsburgse Boys in de nek voelt. ‘Ik mag het hopen van wel. Zeker als je vijf keer achter elkaar wint’, zegt hij over de mogelijke zorgen bij de tegenstander.
Voor de supporters die zaterdag naar de wedstrijd komen kijken, is het duidelijk wat zij van Van Haaften kunnen verwachten: een enorme strijdlust en de wil om te winnen. Hoewel de ploeg per wedstrijd kijkt wat er te halen valt, is het doel voor zaterdag helder: winnen om de titelstrijd weer volledig open te gooien. Op de vraag of de competitie zaterdagmiddag weer spannend is, antwoordt hij vastberaden: ‘Ik denk het wel. Ik ga ervan uit van wel’
Hieronder het radio-interview dat Jaap Kloos had:
Hieronder de inhoud van het RTV Katwijk radioprogramma RTV Katwijk Sport van zaterdagmiddag:
| LIVE-voetbalwedstrijden (za. 31.01.26) | ||
| Rijnsburgse Boys – Quick Boys | Marcel v.d. Vijver & Ton de Vries (Luci 4) | 13:30 uur |
| Katwijk – GVVV | Maarten Guijt (Luci 1) | 15:30 uur |
| RBC – FC Rijnvogels | Daan de Mooij (Luci 2) | 18:00 uur |
| Valken ’68 – SC Monster | Raymond de Vries (Luci 5) | 14:30 uur |
| Grasshoppers DS1 – AT Automatic Bal(eredivisie basketbal) | Jaap Kloos (Luci 3) | 16:00 uur |



![[AUDIO] Strijdlustige Van Haaften (RBB) ziet titelstrijd weer spannend worden](https://www.rtvkatwijk.nl/wp-content/uploads/2026/01/haaften-218x150.jpg)
![[AUDIO] Poldervaart lopend terug naar Quick Boys bij winst op Rijnsburgse Boys](https://www.rtvkatwijk.nl/wp-content/uploads/2026/01/poldervaart-218x150.jpg)








![[AUDIO] Poldervaart lopend terug naar Quick Boys bij winst op Rijnsburgse Boys](https://www.rtvkatwijk.nl/wp-content/uploads/2026/01/poldervaart-696x385.jpg)
