De gemeenteraad van Katwijk bespreekt op donderdag 5 november zes belangrijke onderwerpen, waaronder de huisvesting van statushouders, armoedebestrijding en de huisvestingsverordening.

Katwijk loopt achter met de huisvesting van statushouders. Halverwege het jaar waren 48 van de verplichte 84 personen gehuisvest. De provincie dreigt met ingrijpen als de gemeente onvoldoende actie onderneemt.

Ook bespreekt de raad de vervanging van AZC-school De Verrekijker, waarvoor circa 3,7 miljoen euro nodig is. Daarnaast ligt een voorstel voor om 544.000 euro beschikbaar te stellen voor wijzigingen in de Participatiewet.

Advertentie

Inwoners kunnen bij meer uren werken of inkomensgroei te maken krijgen met een relatieve armoedeval, omdat regelingen bij 130% van de bijstandsnorm ineens wegvallen. Om die armoedeval te dempen stelt het college de raad voor om de inkomensgrens voor Doe Mee! te verhogen naar 140%.

Verder wordt gesproken over voorrang voor lokaal gebonden woningzoekenden bij betaalbare nieuwbouwkoopwoningen en het beƫindigen van de deelname aan het Bestuursconvenant Duin- en Bollenstreek.

Vanaf 21.45 uur neemt de raad besluiten over diverse andere onderwerpen.

Belangstellenden kunnen de openbare vergaderingen bijwonen of live volgen via katwijk.raadsinformatie.nl. Aanmelden voor spreekrecht kan via griffie@katwijk.nl.