GBI van Dijk Grasshoppers heeft zaterdag belangrijke punten gepakt in de strijd om de eerste plek in de Women’s Basketball League (WBL). De Katwijkers versloegen medekoploper Get United in een spannend duel, waarbij de beslissing pas in het laatste kwart viel: 90-67.

De twee teams, die tot nu toe een gelijk aan punten verzamelden, gaven elkaar weinig ruimte in de openingsfase van het duel, dat van start was gegaan na een indrukwekkende minuut stilte voor oud-voorzitter Ed Bergman. Het tempo van beide ploegen was hoog, waarbij Get United aan het einde van het eerste kwart de voorsprong in handen had: 19-23.

Ondanks dat Grasshoppers sterkhouder Karin Kuijt moest missen, wist het zich in het tweede kwart van de wedstrijd te revancheren. De Katwijkers gaven Get United weinig ruimte om te scoren, en vonden zelf aan de andere kant vaker het net. Daardoor stond het in de rust 43-35 voor de thuisploeg in een goed gevulde sporthal Cleijn Duin.

Advertentie

Desondanks verdween de opgebouwde marge van zeven punten als sneeuw voor de zon, vlak na de pauze. Get United kwam terug tot 45-45, waarna de score gelijk bleef oplopen tot 57-57 aan het einde van het derde kwart.

Grasshoppers trok de overwinning uiteindelijk over de streep. Get United scoorde nog maar moeizaam, terwijl de ploeg van coach Sayna Azad veel vaker punten liet noteren. Uiteindelijk scoorden de Katwijkers 33 keer in het laatste kwart, terwijl Get United dat maar tien keer deed. De eindstand van 90-67 zorgde vervolgens tot veel gejuich langs de kant in Cleijn Duin. Liselot Kulk blonk uit met 25 punten op haar naam.

Door de overwinning staat Grasshoppers nu twee punten los in de Women’s Basketball League. Get United zag als nummer twee Den Helder Suns op evenveel punten komen. Grasshoppers ontvangt volgende week Orange Lions, de nummer acht van de competitie.