De SAR Katwijk heeft zaterdag veel bezoekers getrokken. Het Search And Rescue (SAR)-evenement in Katwijk had dit jaar een recordaantal organisaties die meedoen en is dus groter dan ooit. Het publiek leerde over de gevaren op zee en het reddingswerk dat er in Nederland is.
De activiteiten waren zaterdag verdeeld over de boulevard, het Vuurbaakplein, het Duinplein en het strand. Veel reddingsorganisaties stonden opgesteld met kraampjes of voertuigen in Katwijk, zoals de politie, ambulance, brandweer, Koninklijke Marechaussee, en het Rode Kruis. Daarnaast waren er demonstraties, zoals een auto die geblust moet worden, een reanimatie en reddingshonden die in actie komen. Op zee werden watersporters gered en werd er een auto uit het water gehaald ter demonstratie.
De SAR duurde tot 16:00 uur. ’s Middags werd ook de campagne ‘Omarm het 06-polsbandje!’ gelanceerd, waarbij er 300.000 PAW Patrol 06-polsbandjes worden uitgedeeld. Het idee is dat ouders hun 06-nummer op de polsbandjes schrijven. Hun kinderen doen vervolgens de polsbandjes om, zodat ze bij een vermissing sneller kunnen worden gevonden. De laatste demonstraties waren het opvangen van een drenkeling en een vaartuig dat in de problemen was.
De foto’s zijn van Ruud Coorn:



















’s Middags maakte Kayleigh van Slingerland foto’s van het evenement:





















![[AUDIO] Katwijk 2 opnieuw landskampioen](https://www.rtvkatwijk.nl/wp-content/uploads/2026/06/WhatsApp-Image-2026-06-19-at-00.03.25-1-218x150.jpeg)








