De kerk van de H. Joannes de Doper heeft zaterdag tijdens Open Monumentendag 185 bezoekers ontvangen. Bezoekers konden onder begeleiding van gidsen de toren beklimmen en het uurwerk bekijken. Ook waren er rondleidingen door de kerk en was er aandacht voor het Pels-orgel uit de jaren twintig.
Volgens coördinator Richard Hulmer waren bezoekers vooral verrast door de geschiedenis van het kerkgebouw. De kerk werd in 1910 en 1911 in slechts zeven maanden gebouwd, mede door werkloze Katwijkers.
Ook was er een fotopresentatie over het verleden en het heden van de parochiekern. Deze presentatie sloot goed aan op het thema van de Open Monumentendag: Veerkrachtig erfgoed, in tijden van onzekerheid. De kerk heeft al gezegd in 2027 weer deel te willen nemen aan de Open Monumentendag.




![[AUDIO] Kyan Lever wil met Rijnsburgse Boys hoge ogen gooien in Tweede Divisie](https://www.rtvkatwijk.nl/wp-content/uploads/2026/09/kyan-lever-218x150.jpg)
![[AUDIO] Mike van Duinen voelt zich op zijn plek bij VV Katwijk: ‘Leeftijd is maar een getal’ vv Katwijk v jong Almere City - Tweede Divisie Competitie](https://www.rtvkatwijk.nl/wp-content/uploads/2026/09/mike-218x150.jpg)
![[AUDIO] Rode kaart zorgt voor kater bij Mukhtar Suleiman na ‘knotsgekke’ bekeruitschakeling](https://www.rtvkatwijk.nl/wp-content/uploads/2026/09/JK260725IMP3350-218x150.jpg)









