Het Welzijnskwartier Katwijk kijkt tevreden terug op de vrijheidsmaaltijden die het organiseerde op 5 mei. Er waren twee vrijheidsmaaltijden: in Huis van de Buurt in de Zwanenburg in Katwijk en op de kinderboerderij Westerweide in Rijnsburg. ‘Deze bijeenkomsten lieten zien hoe waardevol het is om samen stil te staan bij vrijheid’, aldus het Welzijnskwartier.
Tijdens de vrijheidsmaaltijd in Katwijk gingen jongeren van SCUM in gesprek met ouderen en bewoners van Zeehos. Ook thuiszorgmedewerkers waren van de partij. De gesprekken gingen over acceptatie, respect en jezelf kunnen zijn.
Het Genootschap Oud Rijnsburg bracht op de Westerweide het gesprek op gang met een lezing van vrijwilliger Henk Westra. Hij vertelde over de geschiedenis van Rijnsburg na de Tweede Wereldoorlog. Jonge en oudere mensen gingen met elkaar in gesprek, terwijl kinderen vredesduiven gingen knutselen.
Volgens het Welzijnskwartier was er op beide locaties een warme en open sfeer.




![[AUDIO] Alle ogen bij Rijnvogels gericht op periodetitel: ‘Worden drie leuke wedstrijden’](https://www.rtvkatwijk.nl/wp-content/uploads/2026/05/KK20250719IMP0522-218x150.jpg)
![[AUDIO] Tevreden over eerste seizoen, maar trainer Veldwijk baalt van gedoe over bekerfinale](https://www.rtvkatwijk.nl/wp-content/uploads/2026/05/KK20250906IMP2086-218x150.jpg)










