Het aantal inwoners van Katwijk, Rijnsburg en Valkenburg dat gebruik maakt van de voedselbank blijft stijgen. Voedselbank Katwijk zag het aantal klanten in 2021 met honderd toenemen, tot bijna 500 mensen. Hieronder zijn bijna 200 kinderen. Het gaat in totaal om ruim 185 huishoudens.

‘Tijdelijke hulp is heel normaal’
Het aantal mensen dat niet in staat is om voldoende eten te kopen en regelmatig honger heeft, is veel groter dan de groep die de voedselbank nu helpt. Schaamte is nog steeds de meest genoemde reden om niet aan te kloppen voor voedselhulp. ‘Dat is niet nodig, want als de coronacrisis iets heeft laten zien, dan is het dat tegenslag iedereen kan treffen,’ zo schrijft de voedselbank.

‘Hulp van de voedselbank is een eerste stap vooruit. We willen mensen die zich schamen of twijfelen aanmoedigen om zich te melden. Het gebeurt ook dat mensen onterecht denken dat ze geen gebruik kunnen maken van de voedselbank. Wat de situatie ook is, we zorgen altijd eerst voor eten. Pas later gaan we met onze klanten in gesprek.’ Aldus Aafke van Rhijn, voorzitter van Voedselbank Katwijk.

Reclame