Het college van burgemeester en wethouders stemt in met de huisvestingsverordening en deze ligt nu voor vaststelling bij de raad. In de huisvestingsverordening zijn de regels opgenomen voor het gebruik van woningen die vallen binnen de ‘schaarse woningvoorraad’. Een gemeente kan voor dat deel van de voorraad een vergunningplicht instellen.

Dat betekent dat het verboden is om zonder vergunning een woning samen te voegen, te splitsen, te onttrekken of te verhuren. Daarnaast zijn er regels opgenomen over toeristische verhuur van woningen en geldt er een registratie- en meldplicht. ‘Door de regels in de verordening gaan we het opkopen van betaalbare woningen tegen, die belangrijk zijn voor starters,’ schrijft de gemeente.

Wethouder Gerard Mostert is blij met de huisvestingsverordening. ‘We vinden dat iedereen de kans moet krijgen om in de gemeente Katwijk te (blijven) wonen. Daarom is de huisvestingsverordening opgesteld. Met de regels die hierin vermeld staan, houden we grip op de schaarse woningvoorraad en blijft de woningmarkt in onze gemeente voor iedereen toegankelijk. Ik hoop dat de gemeenteraad ook instemt met deze verordening.’

Op www.katwijk.nl/eerlijkwonen is meer informatie te vinden.

Reclame