Het vernieuwde Krajicek Court in de wijk Hoornes is officieel geopend. Op het terrein is een multifunctionele sport- en speelvoorziening gerealiseerd, bestaande uit een voetbalveld, een 3×3-basketbalveld en diverse speel- en klimtoestellen.
Bij de opening was onder anderen Sonny Spek aanwezig, die deelnam aan een shootout. Tijdens de bijeenkomst werd toegelicht dat het court is bedoeld voor verschillende vormen van sport en recreatie, zodat een brede groep kinderen en jongeren er gebruik van kan maken.
De aanleg van het vernieuwde terrein maakt deel uit van investeringen in sport- en beweegvoorzieningen in de wijk Hoornes. Daarnaast moet het court fungeren als een centrale ontmoetingsplek voor bewoners en jongeren uit de buurt. „Wij willen dat de Hoornes een leefbare en sportieve wijk is. En daar speelt dit een belangrijke rol bij,” aldus wethouder Sonny Spek.
De realisatie van het project kwam tot stand dankzij samenwerking tussen meerdere partijen. De Lions Club verzorgde een groot deel van de fondsenwerving, onder meer via een boksgala in Huis ter Duin. De Krajicek Foundation ondersteunde het initiatief en richt zich op het begeleiden en stimuleren van jongeren, zodat zij een actieve rol kunnen vervullen op en rond het terrein.
Ook de jeugd uit Katwijk werd betrokken bij het ontwerp van het court. Kinderen en scholen konden meedenken over de inrichting en de keuze van speeltoestellen. Daarnaast zal Welzijnskwartier de locatie gebruiken voor het organiseren van activiteiten voor jongeren.









![[AUDIO] Nieuwe voorzitter VV Katwijk Klaas Damsma richt zich op zakelijke koers en achtste ster](https://www.rtvkatwijk.nl/wp-content/uploads/2026/05/Schermafbeelding-2026-05-29-om-12.28.40-218x150.png)











