Wethouder Gerard Mostert liet donderdagavond doorschemeren de ontwikkelingen in Den Haag op de voet te volgen en zodra er een mogelijkheid ontstaat om de woningbouw op Valkenburg te verbeteren, hij dat niet nalaat. De commissie van de gemeenteraad was bijeen om te praten over Valkenhorst, het nieuwbouwproject op voormalig vliegkamp Valkenburg.

De bedoeling was in eerste instantie om daar maximaal 5.000 woningen te bouwen. Onder druk van het Rijksvastgoedbedrijf (RVB) werden dat er 5.600. Raadslid Jaap Haasnoot van KiesKatwijk – dossiertijger in dezen – kwam met twee moties op de proppen. In een van de moties stond dat de gemeente maar een communicatiecampagne op moet stellen om het Rijk te bewegen in te stemmen met 5.000 woningen.

Haasnoot kon in de gemeenteraad niet op bijval rekenen. ‘Een gepasseerd station’, schetste het CDA. ‘Niet realistisch en onverstandig’, reageert coalitiegenoot ChristenUnie. ‘Het is onzinnig en riskant.’

Haasnoot kon van de wethouder wel enige bijval krijgen. ‘We denken er over na om over te gaan tot een charmeoffensief. Maar, we moeten goed oppassen dat we onszelf niet in de vingers snijden.’ Daarmee bedoelt dat als eventuele nieuwe onderhandelingen verkeerd uitpakken, Katwijk met nog meer dan 5.600 woningen opgescheept zit.

Reclame